En İyi Film:
*Avatar(2009)
*The Blind Side (2009)
*District 9 (2009)
*An Education (2009)
*The Hurt Locker (2008)
*Inglourious Basterds (2009)
*Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
*A Serious Man (2009)
*Up (2009)
*Up in the Air (2009)
En İyi Yönetmen
* James Cameron (Avatar)
* Kathryn Bigelow (The Hurt Locker / Ölümcül Tuzak)
* Quentin Tarantino (Inglourious Basterds / Soysuzlar Çetesi)
* Lee Daniels (Preciosus / Acı Bir Hayat Öyküsü)
* Jason Bateman (Up in the Air / Aklı Havada)
En İyi Erkek Oyuncu
* Jeff Bridges (Crazy Heart / Çılgın Kalp)
* George Clooney (Up in the Air / Aklı Havada)
* Colin Firth (A Single Man)
* Morgan Freeman (Invictus / Yenilmez)
* Jeremy Renner (The Hurt Locker / Ölümcül Tuzak)
En İyi Kadın Oyuncu
* Sandra Bullock (The Blind Side)
* Helen Mirren (The Last Station)
* Carey Mulligan (An Education / Aşk Dersi)
* Gabourey Sidibe (Precious / Acı Bir Hayat Öyküsü)
* Meryl Streep (Julia & Julia)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
* Matt Damon (Invitus / Yenilmez)
* Woody Harrelson (The Messenger)
* Christopher Plummer (The Last Station)
* Stanley Tucci (The Lovely Bones / Cennetimden Bakarken)
* Christopher Waltz (Inglourious Basterds / Soysuzlar Çetesi)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
* Penelope Cruz (Nine)
* Vera Farmiga (Up in the Air / Aklı Havada)
* Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart / Çılgın Kalp)
* Anna Kendrick (Up in the Air / Aklı Havada)
* Mo’Nique (Precious / Acı Bir Hayat Öyküsü)
En İyi Animasyon
* Coraline (Henry Selick) / Koralin ve Gizli Dünya
* Fantastic Mr. Fox (Wes Anderson) / Yaman Tilki
* The Princess and the Fog (John Musker and Ron Clements) / Prenses ve Kurbağa
* The Secret of Kelles (Tomm Moore) / Büyülü Kitap
* Up (Pete Docter) / Yukarı Bak
En İyi Orijinal Senaryo
* The Hurt Locker (Mark Boal) / Ölümcül Tuzak
* Inglourious Basterds (Quentin Tarantino) / Soysuzlar Çetesi
* The Messenger (Alessandro Camon ve Oren Moverman)
* A Serious Man (Joel Coen ve Ethan Coen)
* Up (Bob Petersan, Pete Docter) / Yukarı Bak
En İyi Uyarlama Senaryo
* District 9 (Neil Blomkamp and Teri Tatchell) / Yasak Bölge 9
* An Education (Nick Hornby) / Aşk Dersi
* In the Loop (Jesse Armstrong, Simon Blackwell)
* Precious (Geoffrey Flesher) / Acı Bir Hayat Öyküsü
* Up in the Air (Jason Reitman, Sheldon Turner) / Aklı Havada
En İyi Yabancı Film
* Ajami (İsrail)
* El Secreto de sus Ojos (Arjantin)
* The Milk of Sorrow (Peru)
* Un Prophete (Fransa)
* The White Ribbon (Almanya)
En İyi Görüntü Yönetmeni
* Avatar
* Harry Potter and the Half-Blood Prince / Harry Potter ve Melez Prens
* The Hurt Locker / Ölümcül Tuzak
* Inglourious Basterds / Soysuzlar Çetesi
* The White Ribbon / Beyaz Kurdele
En İyi Sanat Yönetmeni
* Avatar
* The Imaginarium Of Doctor Parnasus
* Nine
* Sherlock Holmes
* The Young Victoria
En İyi Kostüm
* Bright Star / Parlak Yıldız
* Coco Before Chanel / Coco Chanel’den Önce
* The Imaginarium Of Doctor Parnasus
* Nine
* The Young Victoria
En İyi Belgesel
* Burma VJ (Anders Østergaard)
* The Cove (Louie Psihoyos)
* Food Inc. (Robert Kenner and Elise Pearlstein)
* The Most Dangerous Man in America: Danniel Ellsberg and the Pentagon Papers (Judith Ehrlich and Rick Goldsmith)
* Which Way Home (Rebecca Cammisa)
En İyi Müzik
* Avatar
* Fantastic Mr. Fox
* The Hurt Locker
* Sherlock Holmes
* Up
2010 Oscar adayları belli oldu.. Bu başlık altında yorum ve tahminlerinizi yapabilirsiniz..