Almanca Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Almanca Platformu

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010)

2 posters
YazarMesaj
Anitya

Anitya

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Empty
MesajKonu: Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010)   Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) EmptyC.tesi Şub. 27, 2010 10:56 pm

VEDVizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Moz-screenshot-2A

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Veda

Yönetmen: Zülfü Livaneli

Oyuncular: Sinan Tuzcu, Serhat Mustafa Kılıç, Dolunay Soysert, Özge Özpirinçci
Senaryo: Zülfü Livaneli
Görüntü Yönetmeni: Peter Steguer
Müzik: Zülfü Livaneli
Tür: Biyografi - Dram - Savaş
Süre: 90 dk.
Yapım: 2010, Türkiye
Dağıtım: Tiglon Film

Konu: ****** ve Salih Bozok’un Selânik’te çocuklukta başlayan arkadaşlıkları önce silâh
arkadaşlığına, sonrasında cumhuriyetle birlikte aynı ideallerin peşinde yürüyen yarım asırlık dostluğa ve ölene kadar süren kardeşliğe dönüştü. Veda, Salih Bozok’un anlatımıyla, bu dostluğun, ******’ün hayatının dönüm noktalarının, vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikâyesi.

YENİLMEZ

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Invictus

Orjinal Adı: Invictus

Yönetmen: Clint Eastwood
Oyuncular: Morgan Freeman , Matt Damon,

Senaryo: Anthony Peckham
Müzik: Kyle Eastwood, Michael Stevens
Görüntü Yönetmeni: Tom Stern
Kurgu: Joel Cox, Gary D. Roach
Tür: Bitografi, Dram, Spor
Süre: 133 dk.
Yapım: 2009, ABD
Dağıtım: Warner Bros.

Konu:
Film, Nelson Mandella’nın ülkesinde birliği ve beraberliği sağlamak için Güney Afrika futbol takımı kaptanıyla yaptığı işbirliğinin hikâyesini anlatıyor. Yeni seçilen Mandela, milletinin ırk ve ekonomik nedenlerden dolayı ayrımcılığa uğradığını bilmektedir. Mandela sporun uluslararası dili sayesinde insanları birleştireceğine inandığı için, 1995 Dünya Kupası’nda Güney Afrika futbol takımını destekler.

EYVAH EYVAH

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Eyvah_eyvah

Yönetmen: Hakan Algül
Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Şakrak Borak, Salih Kalyon, Tanju Tuncel

Senaryo: Ata Demirer
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Atılmış
Müzik: Fahir Atakoğlu, Serkan Çağrı
Kurgu: Mustafa Gökçen
Tür: Komedi, Dram
Süre: 90 dk.
Dağıtım: UIP Filmcilik

Konu:
Hüseyin (Ata Demirer), Trakya’nın bir köyünde ninesi ve dedesiyle büyüyen bir delikanlıdır. Hayatta iki büyük aşkı vardır: Klarnet çalmak ve Müjgan! Tam Müjgan’la da müzikle de hayatı mutlu mesut devam
ederken, hiç beklemediği bir olay onu köyünden ayırır. Seyircinin kahkahalarla izleyeceği macerasında Hüseyin’e İstanbul’da önce klarneti destek olacaktır sonra da şarkıcı Firuzan (Demet Akbağ). İstanbul’un gece klüplerinde fırtına gibi esen ve albümü için heyecanla çalışan Firuzan’ın hayatı rengarenk ve bir o kadar da karışıktır. Hüseyin’le tanışınca ise hayatına hem kahkaha hem macera dahil olacaktır.

NİNE

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Nine

Orjinal Adı: Nine

Yönetmen: Rob Marshall
Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Penelope Cruz, Kate Hudson, Nicole Kidman

Senaryo: Michael Tolkin, Anthony Minghella
Müzik: Andrea Guerra
Görüntü Yönetmeni: Dion Beebe
Kurgu: Claire Simpson, Wyatt Smith
Tür: Müzikal, Dram
Süre: 118 dk.
Yapım: 2009, ABD - İtalya
Dağıtım: Medyavizyon Film

Konu:
Muhteşem filmler yapmasıyla meşhur ve birçok kişinin peşinde koştuğu Guido, bol miktardaki yaratıcı yetenekleri ve hararetli aşk hayatı aynı anda zıvanadan çıkarak ansızın çöküntüye uğrayınca, büyük bir merakla beklenen dokuzuncu filmi ITALIA’nın yapımından vazgeçmek üzeredir.
Çevresi dudak uçuklatan kadınlarla – baştan çıkarıcı metresi Carla (Penelope Cruz), sadık karısı Luisa (Marion Cotillard), ilham perisi Claudia (Nicole Kidman), kostüm tasarımcısı ve sırdaşı Lilli, Vogue dergisinden cilveli bir muhabir (Kate Hudson), çocukluğundan kalma eğitici ve öğretici bir fahişe ve sevgili annesi (Sophia Loren) – dolu olan Guido, dibe vurmaya doğru yaklaşırken ilham
ve muhtemel bir kurtuluşun peşindedir.

DELİ DUMRUL

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Deli_dumrul

Yönetmen: Oğuz Yalçın
Oyuncular: Atıf Emir Benderlioğlu, Sema Öztürk, Arzu Yanardağ, Mustafa Üstündağ

Senaryo: Fatih Yıldız
Görüntü Yönetmeni: Ufuk Dinç
Müzik: Serter Bağcan
Kurgu: Akif Özkan
Tür: Komedi, Dram
Süre: 104 dk.
Dağıtım: Warner Bros.

Konu:
Durul aslında özü sağlam, geleneksel değerlere sahip, milliyetçi, mert, yiğit, yardımsever, içi dışı aynı olan bir delikanlıdır ama yıllar önce sokak arasında tanımadığı ağır yaralı birine yardım etmek isterken suç üstüne kalır. Cezasını doldurduğunda artık eğitim çağı geçmiş, meslek sahibi olamamış yani “hayatı ıskalamış” biridir artık. İçeride tek öğrendiği şey “Delikanlılık Raconu”dur. Adı da “Katil”e çıkmış ve bunun bedelini de peşinen ödemiştir zaten. O halde bu hayatta var olabilmek için bu sermayeyi kullanmak farz olmuştur. Güçlüler tutmuşsa eğer köşeleri ve oyunun kuralı bu ise köşelerin kesiştiği yerlerdeki her köprünün başında artık Deli Dumrul’a rastlayacaklardır.

SON İSTASYON
Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Son_istasyon

Yönetmen:
Oğulcan Kırca
Oyuncular: Levent Kırca, Başak Daşman, Korel Cezayirli, Suna Selen, Hikmet Karagöz

Senaryo: Tekin Duman, Oğulcan Kırca
Görüntü Yönetmeni: Tolga Çetin
Müzik: Cenk Çelebioğlu
Kurgu: Oğulcan Kırca, Serdar Börcan
Tür: Dram
Süre: 110 dk.
Dağıtım: Pinema Film

Konu: Ruhi taşrada küçük bir istasyonda emekliliğine gün sayan bir memurdur. Emekli ikramiyesiyle çatısı akmayan bir ev alıp hayatının son demlerini huzurlu bir şekilde geçirmek ise en büyük hayalidir. Fakat kızı Esra ve küçük oğlu Önder'in daha iyi yaşamak gibi anlaşılır ve masum bir dilekleri vardır. Onların bu masum hayalleri bütün aileyi bir anda İstanbul'a sürükler. Ruhi'nin eşi ve annesiyle birlikte İstanbul'a gelmesiyle artık gelişen olaylar artık kimsenin kontrolünde değildir.

CENNETİMDEN BAKARKEN

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Lovely_bones

Orjinal Adı: Lovely Bones

Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Susan Sarandon, Stanley Tucci, Jake Abel

Senaryo: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
Müzik: Brian Eno
Görüntü Yönetmeni: Andrew Lesnie
Kurgu: Jabez Olssen
Tür: Fabtastik - Dram
Süre: 135 dk.
Yapım: 2009, ABD - İngiltere - Yeni Zellanda
Dağıtım: IP Filmcilik

Konu: Susie, 14 yaşında öldürülmüş ve cennete gitmiştir. Ölümünden sonra dünyada onsuz sürüp giden yaşamı, ortadan kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin sevgili kızlarının canlı bulunması umuduna sarılmasını ve katilinin cinayetten kalan ipuçlarını yok etmeye çalışmasını takip eder. İstediği herşey düşündüğü an yerine gelmektedir ama dünyada da hayat sürerken Susie’de bir şekilde o hayata dahildir.

Gelecek Hafta:
- Alis Harikalar Diyarında
- Vampir İmparatorluğu
- Eşrefpaşalılar
Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Moz-screenshotVizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Moz-screenshot-1

En son Anitya tarafından Cuma Mart 19, 2010 5:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Metin Ergenç Mettomix

Metin Ergenç Mettomix

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) Empty
MesajKonu: Geri: Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010)   Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010) EmptyPaz Şub. 28, 2010 3:47 am

EYVAH EYVAHHH Smile

Vizyonda Bu Hafta (26.02.2010)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vizyonda Bu Hafta (19.02.2010)
» Vizyonda Bu Hafta (26.03.2010)
» Goa X Vol.3(2010)
» emreaydın 2010
» VA-Top 50 RnB(2009-2010)